Najprostszym sposobem jest przesyłanie dokumentów do biura rachunkowego za pośrednictwem poczty e-mail. Dokumenty wystawione w formie elektronicznej można załączyć bezpośrednio do wiadomości, a papierowe należy najpierw zeskanować lub sfotografować za pomocą aparatu o wysokiej rozdzielczości. Następnie pracownicy biura we własnym zakresie kategoryzują, księgują i rozliczają dokumenty.
Inna metoda elektronicznego obiegu dokumentów polega na wykorzystaniu oprogramowania przeznaczonego do tego celu. Klient może umieścić zeskanowane dokumenty oraz dokumenty w formie elektronicznej w zasobach aplikacji, zgodnie z instrukcjami biura rachunkowego, po czym jego pracownicy je księgują. W efekcie prowadznie ksiąg rachunkowych staje się szybsze, a klient ma nieograniczony dostęp do faktur, dowodów sprzedaży i innych papierów księgowych.
Najoczywistszą korzyścią, jaką daje elektroniczny obieg dokumentów pomiędzy biurem rachunkowym a klientami, jest oszczędność czasu i pieniędzy. Przedsiębiorca nie musi bowiem osobiście dostarczać dokumentów, marnując czas na dotarcie do siedziby lub oddziału biura. Nie ma też potrzeby drukowania papierów ani płacenia za usługi poczty lub kuriera, co zmniejsza koszty działalności. W przypadku korzystania z oprogramowania wspomagającego elektroniczny obieg dokumentów przedsiębiorcy doceniają także nieograniczony dostęp do archiwalnych faktur i dowodów księgowych.
Spodobał Ci się nasz artykuł od zdalnym systemie księgowym? Sprawdź nasz kolejny artykuł!
Zalety outsourcingu księgowo-płacowego
powrót